• Dzięki mLegitymacji możesz zapomnieć o noszeniu tradycyjnego dokumentu. To tradycyjna legitymacja szkolna, ale wyświetlana na ekranie Twojego telefonu.

Pokazując mLegitymację, potwierdzisz, że jesteś uczniem danej szkoły, skorzystasz z ulg i zwolnień.

Dane z mLegitymacji możesz okazać tak jak przy użyciu tradycyjnej legitymacji. Możesz również przekazać je użytkownikowi aplikacji mWeryfikator. W ten sposób upoważniona osoba potwierdzi m.in. Twoje imię, nazwisko i wiek. Na ekranie swojego urządzenia zobaczy również Twoje zdjęcie w niskiej rozdzielczości. Może sprawdzić również ważność Twojej mLegitymacji szkolnej.

Procedura wydawania mLegitymacji

Aby uruchomić mLegitymację uczniowie muszą posiadać telefon z systemem operacyjnym Android w wersji, co najmniej 6.0

Dokumenty do pobrania:

Wniosek o wydanie mLegitymacji - Wniosek_o_wydanie_mLegitymacji.pdf

Regulamin usługi mLegitymacja szkolna w Aplikacji mObywatel

Instrukcja instalacji mLegitymacji dla uczniów1.0

W szkole

Rodzic na maila wysyła zdjęcie (legitymacyjne) w formacie JPG lub JPEG w rozmiarze do 5MB na adres: sekretariat.sp006@wroclawskaedukacja.pl (plik nazwany jest wg wzoru mLegitymacja_imię_nazwisko ucznia)
        Po wprowadzeniu do systemu uczeń otrzymuje kod aktywacyjny wysłany na adres mail (wiadomość zwrotna do zdjęcia).

Zdjęcie do mLegitymacji można szybko przygotować w darmowym GENERATORZE ZDJĘĆ –

Zdjęcie do m-Legitymacji

W domu

Zapoznać się i zaakceptować z regulamin mLegitymacja.
        Pobrać aplikacje mObywatel
        Wybrać PLUS i Legitymacja Szkolna
        Zeskanować kod QR
        Pobrać dane osobowe ucznia z systemu.

Sprawy niewymienione w procedurze reguluje regulamin usługi mLegitymacja szkolna w Aplikacji mObywatel. Ustawowy czas realizacji wprowadzenia do systemu wynosi 14 dni. Jednorazowy kod aktywacyjny oraz kod QR jest ważny 30 dni od momentu jego wygenerowania w systemie. Kod zostaje wysłany na mail rodzica (użyty przy wysłaniu zdjęcia do szkoły).
        Wszystkie materiały przekazane przez rodzica w formie elektronicznej po wprowadzeniu do systemu zostają usunięte i nie są archiwizowane przez szkołę.

Magdalena Zawadzka
        Dyrektor SP 6