Nagrody Dyrektora z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Nagrody Dyrektora z okazji Dnia Edukacji Narodowej za znaczące osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze (za rok szkolny 2020/2021) otrzymali:
Pani Marzena Tyl, Pani Arleta Gworzyńska, Pani Anna Wagner, Pani Wicedyrektor Joanna Palimąka, Pani Magdalena Podgórska, Pani Małgorzata Szłapa oraz Pan wicedyrektor Krzysztof Wójcicki.
Pasowanie na czytelnika biblioteki
W tym tygodniu odbyło się długo wyczekiwane wydarzenie, w czasie którego uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi czytelnikami szkolnej biblioteki. W czasie zajęć warsztatowych mieli szansę poznać zasady pracy biblioteki, rozwiązać zagadki czytelnicze, wypożyczyć swoją pierwszą lekturę, złożyć ślubowanie czytelnika i podpisać kontrakt z książką.
Zachęcamy do udziału w akcji Pola Nadziei
Przyjaciele hospicjum – firmy, szkoły i przedszkola organizują się i jesienią wspólnie sadzą cebulki żonkili, które są symbolem nadziei. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną, tworzą całe pola nadziei. Ścięte, rozdawane są na ulicznych kwestach. Zebrane w ten sposób środki pozwalają na zaspokajanie najważniejszych potrzeb podopiecznych hospicjum.
Gra terenowa
Jako pierwsza z czterech szkół Psiego Pola Zawidawia nasza SP 6 wystartowała w pierwszej historycznej grze terenowej na Psim Polu. Reprezentowała nas klasa 5b, której uczniowie już przed wakacjami uczestniczyli w warsztatch inaugurujących to ciekawe wydarzenie. Należało wykazać się sporą wiedzą i dobrą organizacją zespołu/ klasa została podzielona na 4 grupy/, a także dobrą kondycją i znajomością topografii Psiego Pola. Zadania należało wykonać w 8 historycznych miejscach naszego osiedla, a nadzorowali je wolontariusze m.in z Grecji, Azerbejżdżanu i Rosji. Przydała sie znajomość praktyczna języka angielskiego, gdyz nie wszyscy wolontariusze opanowali juz dobrze język polski. Zmartwieniem była też niepewna pogoda, ale w sumie to nie stało sie przeszkodą, by finalizować przygodę z historia Psiego Pola i wielokulturowością wokół nas. Po dwu godzinach pracy Panie Organizatorki ogłosiły wynik
„Zbieram to w szkole” – akcja wolontariatu
Szanowni Państwo,
Nasza Szkoła przystąpiła w ubiegłym roku do projektu ekologiczno-charytatywnego - „Zbieram to w szkole”. W bieżącym roku szkolnym chcielibyśmy kontynuować ten ciekawy projekt dobroczynny. Zachęcamy Wszystkich do WSPARCIA AKCJI, która oparta jest na zasadzie zbieraj - pomagaj - odbieraj nagrody.
Dzień Chłopaka kl. 3b
Dzień Chłopaka klasy 3b w Starej Piekarni. Chłopcy malowali koszulki w stylu Minecraft ale dzieczynki też miały sporą frajdę i... też wybrały wilka z Minecraft
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
W dniu 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzień ten został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Patronką święta jest wybitna pisarka dziecięcia Joanna Porazińska, której urodziny przypadają właśnie na 29 września.
Z tej okazji uczniowie klas 1b, 2b i 2c wzięli udział w dzisiejszym wydarzeniu czytelniczym. Uczniom zostało odczytane opowiadanie Renaty Piątkowskiej o niezwykłej przyjaźni pod tytułem „Pędziwiatr”. Honor czytania na głos pełniły uczennice klas starszych, z których każda może pochwalić się wielkim zamiłowaniem do czytania i ciężką półką pełną książek w swoim pokoju
Wyjazd kl. 5B do Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze
Klasa 5b zrealizowała nagrodę zdobytą w ubiegłorocznym konkursie organizowanym przez przez Fundację Onkologika. Był nią wyjazd do Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Towarzyszyły nam niezwykłe emocje! Wspomnienia z tego dnia z pewnością zapiszą się na trwałe w naszej pamięci
Europejski Dzień Języków
Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Rada Europy w przekonaniu, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, oraz że różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu, podejmuje starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy.
Dodatkowe zajęcia z języka angielskiego
Early Stage to szkoła językowa, w której dzieci i młodzież skutecznie uczą się angielskiego i rozwijają swoją wyobraźnię. Im bardziej fascynujący jest ich świat, tym chętniej stają się jego częścią. Dlatego nauka w Early Stage to intensywna podróż językowa, obfitująca w przygody z muzyką, tańcem, poezją rymowaną, teatrem, projektami plastycznymi oraz multimedialnymi, oparta na zaangażowaniu wszystkich zmysłów, pod bacznym okiem umysłu. Z doświadczenia wiemy, że to najlepsza droga do biegłej znajomości języka angielskiego.
Zawody sportowe
IV miejsce w Mistrzostwach Wroclawia Igrzysk Dzieci w Zawodach LA Klas III
Konkurs
Nowe osiągnięcie w naszej szkole:
Filip Charytoniuk:
Konkurencja: Konkurs im. Jana Parandowskiego na opowiadanie olimpijskie
Okręg: krajowy
Konkurs
Nowe osiągnięcie w naszej szkole:
Katarzyna Pietluch:
Konkurencja: Dyplom za zdobycie wyróżnienia w konkursie na najlepszą inicjatywę online
Okręg: lokalny
Plan lekcji
Wyświetl lub wydrukuj obecny plan lekcji Ta szkoła jeszcze nie opublikowała planu lekcji.
Godziny dzwonków
Sobota 04.01.2025Kalendarz
- sty
- 06
- Święto Trzech Króli
- 06.01.
- Inne wydarzenie
- lut
- 03
- Ferie zimowe
- 03.-16.02.
- Inne wydarzenie
- kwi
- 17
- Wiosenna przerwa świąteczna
- 17.-22.04.
- Inne wydarzenie
- maj
- 01
- Święto Pracy
- 01.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 02
- Święto Flagi (dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych)
- 02.05.
- Inne wydarzenie
- cze
- 19
- Boże Ciało
- 19.06.
- Inne wydarzenie
- cze
- 20
- Dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych)
- 20.06.
- Inne wydarzenie
Galeria zdjęć
brak danychNasze media społecznościowe