Rok szkolny 2023/2024
1. Lepsza szkoła GWO
Projekt realizowany w klasie 7ab, 6abc, 5bc, 4abc
W ramach projektu jest realizowany program Sesje z Plusem.
Sesje z plusem to wygodne i praktyczne narzędzie do systematycznego sprawdzania wiedzy i umiejętności uczniów szkoły podstawowej z zakresu matematyki oraz do monitorowania i analizy ich postępów w nauce podczas całego roku szkolnego.
Sesje zapewniają kompleksowe przygotowanie uczniów do egzaminu ósmoklasisty.
W ramach programu oferowane są:
STANDARYZOWANE TESTY
- na wejście - do diagnozy wstępnej na początku roku,
- w połowie i na koniec roku szkolnego - sprawdzające postępy uczniów przez cały okres nauki.
RAPORTY CYKLICZNE
zawierające analizę wyników po każdym teście
- wyniki każdego ucznia oraz całej klasy na tle rezultatów szkolnych i ogólnopolskich,
- informacja, które z typów zadań sprawiają uczniom najwięcej trudności,
- miarodajne dane do analizy dotychczasowych metod pracy,
- materiał do prezentacji wyników na wywiadówkach oraz na radzie pedagogicznej.
RAPORTY PROGRESYWNE
pokazujące dynamikę postępów uczniów po kolejnych testach
- dla poszczególnych uczniów,
- dla całej klasy.
PRZEBIEG PROGRAMU
W ciągu roku szkolnego nauczyciel przeprowadza trzy testy:
Sesja 1 - test na wejście,
Sesja 2 - test w połowie roku,
Sesja 3 - test całoroczny.
Nauczyciel sprawdza testy za pomocą schematów punktowania. Na stronie www.LS.gwo.pl wpisuje wyniki i zapoznaje się z raportami prezentującymi rezultaty poszczególnych uczniów oraz klasy na tle wyników ogólnopolskich.nauczyciele matematyki
2. Ogólnopolski projekt edukacyjny "Wspólnie mocniejsi - uczymy się przez integrację"
Projekt realizowany na świetlicy szkolnej.
To niezwykła inicjatywa, która skupia się na rozwijaniu różnorodnych umiejętności i tworzeniu silniejszych więzi między uczestnikami.
Cele tego projektu to integracja zespołu przedszkolnego/klasowego, rozwijanie pasji, kreatywności oraz promowanie nauki i wrażliwości na różnice między ludźmi. Projekt skupia się na tematach takich jak bajkowy świat, kreatywność, ekologia, język, projekty, biznes, pomysłowość, matematyka, odkrywanie, integracja, plastyka oraz sporty. Uczestnicy będą mieli możliwość rozwijania umiejętności i zainteresowań, odkrywania pasji oraz zdobywania wiedzy w ciekawy i interaktywny sposób.
Projekt Pod Patronatem Honorowym:
Ośrodek Rozwoju Edukacji (ORE)
Teach For Poland
Intaling
Fundacja Dbam o mój zasieg
wychowawcy świetlicy szkolnej
3. Projekt edukacyjny "Rodzina Ulmów"
Projekt został przygotowany w SP 6 pod kierunkiem pana Krzysztofa Wójcickiego na podstawie zaplanowanych przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty działań upowszechniających wiedzę o Polakach, którzy z narażeniem życia ratowali osoby narodowości żydowskiej w czasie II wojny światowej.
Projekt jest realizowany we wszystkich klasach naszej szkoły pod opieką merytoryczną wychowawców w następującym układzie:
a/ w październiku uczniowie klas 1-3 przygotowali prace plastyczne obrazujące rodzinę Ulmów w jej codzienności. Większość prac została zamieszczona na specjalnej wystawie szkolnej, na której również znalazły się reprodukcje archiwalnych zdjęć wykonanych przez ojca rodziny – Józefa Ulmę.
b/ 18 października klasy 7 uczestniczyły w specjalnej lekcji przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej we Wrocławiu w ramach działań edukacyjnych zwanych „Przystanek Historia”.
c/ klasy 4-6 przygotowują w małych zespołach uczniowskich komiks dotyczący historii rodziny Ulmów, a najciekawsze prace zostaną zaprezentowane jako element istniejącej już szkolnej wystawy.
d/ w dniu 23 lub 29 listopada w godzinach wieczornych na Sali gimnastycznej zostanie zaprezentowana społeczności szkolnej wieczornica, czyli montaż słowno-muzyczny dotyczący bohaterskiej rodziny Ulmów.
Krzysztof Wójcicki
4. Projekt edukacyjny pn. "Ekomisja - zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży Aglomeracji Wrocławskiej"
Projekt realizowany w klasach 7.
Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Aglomeracja Wrocławska w formie warsztatów dotyczących transportu w mieście i do miasta (komunikacja publiczna, carsharing, rower, łączenie środków transportu „Moduł dla obszaru centralnego ośrodka miejskiego – Wrocławski Obszar Metropolitalny”).
Magdalena Zawadzka
5. Rządowy program Aktywna Tablica 2023
Dzięki wsparciu programu, nasza szkoła zwiększyła swoją bazę o ekran dotykowy 62" oraz laptopy ze specjalistycznym orpogramowaniem wykorzystywanym w terapii.
Joanna Palimąka
6. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 2021-2025
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 to kontynuacja programu rządowego (z lat 2016-2020), którego celem jest tworzenie warunków dla rozwoju czytelnictwa poprzez zapewnienie środków na realizację określonych przedsięwzięć i inicjatyw.
W ramach programu w tym roku do biblioteki szkolnej zakupiono 448 książek za łączną kwotę 10 tysięcy złotych. Zapotrzebowanie czytelnicze zostało ustalono w oparciu wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczniów klas młodszych w czasie czerwcowego Pikniki Czytelniczego, a w śród klas starszych w formie ankiety internetowej przeprowadzonej w październiku tego roku.
Dodatkowo biblioteka szkolna wzbogaciła się o materiały niezbędne o przeprowadzania różnorodnych akcji czytelniczych i oraz jako nagrody.
Z racji, iż podczas poprzedniej edycji programu budowaliśmy bazę czytelniczą dla klas młodszych, w tym roku płożyliśmy większy nacisk zapewnienie potrzeby w zakresie czytania klas starszych.
Do końca roku kalendarzowego wszystkie zakupione książki, przy znacznym wsparciu wolontariuszy biblioteki, będą dostępne do czytania.Małgorzata Szłapa
7. Akademia H2O
Akademia H2O o autorski projekt MPWiK Wrocław, który został przygotowany dla uczniów klas 2 i 3 SP.
Podstawowym celem jest nauka szacunku do wody równolegle z nauką czytania, pisania i liczenia – by pozytywne postawy wobec środowiska były dla dzieci czymś naturalnym.
Więcej o Akademii H2O https://www.mpwik.wroc.pl/csr/edukacja/akademia-h2o/
Magdalena Zawadzka
8. Akcja "Daj się porwać fali czytania"
Akcja realizowana przez Zakład Narodowy im. Ossolińskich i Wrocławski Park Wodny. Szxkoła otrzymała pakiet 10 książek dla biblioteki.